OAD Kolín nasazuje na Nymbursku sedm nových autobusů MAN Lion´s City G

OAD Kolín nasazuje na Nymbursku sedm nových autobusů MAN Lion´s City G

7. 10 - Dnes vyrazilo na silnice na Nymbursku sedm zbrusu nových plně vybavených kloubových autobusů MAN Lion´s City G. Nasazeny budou na trasách Praha-Poděbrady a Lysá nad Labem-Milovice-Mladá Boleslav. Okresní autobusová doprava Kolín (OAD Kolín) do jejich pořízení investovala více než 60 milionů Kč.

18 metrů dlouhé kloubové autobusy nové generace MAN Lion´s City G splňují požadavky na moderní příměstskou dopravu. Všechny vozy jsou po celé své délce plně nízkopodlažní. Zajistí se tak úplná bezbariérovost a usnadní se nástup i výstup především starším lidem a maminkám s kočárky. Nové kloubové autobusy pojmou celkem 51 sedících a 91 stojících cestujících. Kromě toho se v nich nachází plošina a dvě speciální místa pro vozíčkáře nebo pro přepravu kočárků. Vybaveny jsou vnějšími i vnitřními informačními panely pro snazší orientaci všech cestujících. Vnější LED panely jsou vpředu, vzadu a dva boční po stranách. Tři vnitřní LCD panely zobrazují informace o zastávkách, tarifním pásmu a času, do budoucna budou zobrazovat i návazné spoje. Ve všech vozech je klimatizace, což ocení cestující hlavně během stále parnějšího léta, ale i během tuhé zimy. Moderní odbavovací systém umožňuje platbu bezkontaktní bankovní kartou nebo čtení jízdenky z mobilní aplikace přes QR kód. Všech sedm nových autobusů je v červeno-modro-bílém barevném provedení, kterým naznačují svou příslušnost k systému Pražské integrované dopravy. Německé autobusy MAN Lion´s City G s dieselovým pohonem jsou vybaveny automatickou převodovkou. Vznětový šestiválcový motor o výkonu 265 kW má velmi klidný chod, je tichý i ve vnitřním prostoru a splňuje přísnou emisní normu EURO 6.

„Nové moderně vybavené kloubové autobusy nasazujeme na vybrané linky, kde se v poslední době výrazně zvýšil počet cestujících. Konkrétně jde o linku 398 Praha-Poděbrady a 432 Lysá nad Labem-Milovice-Mladá Boleslav,“ uvedl výkonný ředitel OAD Kolín Martin Pípal.

(lan)

Foto: OAD Kolín

spinner