Spedice, logistika

GEFCO a ArtiShock využijí aplikaci s rozšířenou realitou ke zvýšení produktivity Premium

GEFCO a ArtiShock využijí aplikaci s rozšířenou realitou ke zvýšení produktivity

23.10. – Společnost GEFCO navázala spolupráci se firmou ArtiShock a společně vyvinuli novou, inovativní aplikace pro rozšířenou realitu (AR). Nové řešení, přezdívané „GEFCO Enterprise AR“, bude využívat divize letecké a námořní přepravy společnosti GEFCO ke zvýšení kontroly kvality a podpoře produktivity balení zboží v tepelném režimu, kde nejvýznamnější roli hrají přesnost a efektivita.

Liftago spustilo logistický systém, bude rozvážet zásilky e-shopů

23.10. – Přepravní společnost Liftago spustila nový logistický systém a bude rozvážet zásilky některých partnerských firem, zároveň do něj zapojí i jejich řidiče. Na dnešní tiskové konferenci to řekl šéf Liftaga Ondřej Krátký. Liftago začalo rozvážet zásilky na jaře, kdy se dohodlo s firmou Zásilkovna. Do spolupráce se zapojila například i Alza.

Zalando testuje ve Skandinávii znovupoužitelné obaly Premium

Zalando testuje ve Skandinávii znovupoužitelné obaly

22.10. – Omezování uhlíkové stopy a snižování množství odpadu lze docílit i aplikací principu znovupoužitelnosti. Německý e-shop s módou a doplňky Zalando nyní v rámci čtyřtýdenního pilotního programu testoval opakovaně použitelné balení zboží „RePack“. Deset tisíc zákazníků ve Finsku, Norsku, Švédsku a Dánsku dostalo své objednávky balené v plastových sáčcích, které jsou navržené tak, aby se daly použít opakovaně.

Gerlach zajišťuje celní odbavení i kuriózních zásilek Premium

Gerlach zajišťuje celní odbavení i kuriózních zásilek

21.10. – Celní broker Gerlach zajišťuje každý měsíc proclení a následnou přepravu velmi netypických až kuriózních zásilek. Nedávno to byla například série vzácných dravců, kteří putovali z Česka do Bahrajnu. „V poslední době jsme vyclili také poníky, oplodněná vejce pro líhnutí, hlodavce určené pro zvířata, dostihové koně či plemenné čistokrevné březí jalovice,“ řekl šéf společnosti Gerlach, která odbaví více než půl milionu zásilek ročně.

5G umožní flexibilní automatizaci skladů Premium

5G umožní flexibilní automatizaci skladů

21.10. – V loňském roce bylo na celém světě v provozu 4000 robotických skladů. Podle prognóz budou do roku 2025 v 50 000 skladech na světě fungovat čtyři miliony komerčních robotů, což je dvanáctinásobný nárůst v průběhu pouhých šesti let. Klíčem úspěchu inteligentních skladů ovšem nejsou roboti nebo systémy řízení, ale konektivita v reálném čase. Vzhledem k nárůstu poptávky spotřebitelů, je investice do automatizace a digitalizace skladů klíčovým krokem pro zvýšení efektivity a zisků. Poskytovatelé logistických služeb hledají digitální technologie, které jim umožní zůstat konkurenceschopní.

P3 hlásí rozestavěných 160 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor

17.10. – První polovina letošního roku se pro developera průmyslových nemovitostí P3 nesla ve znamení výstavby a pozitivní trend pokračoval i ve třetím čtvrtletí – rozestavěno má aktuálně více než 160 000 m2. Největší projekt vzniká v parku P3 Lovosice, nové jednotky pro nájemce společnost chystá ale i v P3 Prague D11 nebo v P3 Mladá Boleslav.

Logistické centrum v Dobrovízi koupila korejská investiční společnost

16.10. – Korejští investoři získali největší tuzemské logistické centrum pojmenované po hlavním nájemci – Amazonu. Novým vlastníkem obří haly s pronajímatelnou plochou 125 000 m2 se stal Samsung Securities. Včera o tom informoval mediální zástupce fondu LOGISTIS Jiří Hlinka.

Aktuality ze světa 41-42/2019 Premium

Aktuality ze světa 41-42/2019

16.10. – KURÝRNÍ A BALÍKOVÉ SLUŽBY – Nizozemský doručovatel dopisů a balíků PostNL může převzít konkurenta Sandd. Oznámila to státní sekretářka ministerstva hospodářství a politiky klimatu Mona Keijzerová. Oba podniky pokrývají společně téměř kompletně dopisovou doručovací činnost v zemi. To byl také důvod, proč nizozemský úřad pro spotřebitele a trhy (ACM) toto spojení nejdříve počátkem září zamítl. Toto rozhodnutí bylo nyní zrušeno. „Spojení obou poštovních sítí je nezbytné, aby se zachovala kontinuita. V důsledku toho budou poštovní služby v Nizozemsku nadále spolehlivé a místně i cenově přístupné a současně bude zachována pracovní jistota pro tisíce doručovatelů,“ uvedlo ministerstvo ve zprávě. Oba podniky se potýkají s nedostatkem pracovníků a s rostoucími náklady. V Německu PostNL prodala svoji dceřinou společnost Postcon firmě Quantum Capital Partners, a stáhla se zde z doručovací služby. Převzetí musí ještě schválit kartelový úřad, což by se mělo stát do konce letošního roku. K prodeji vedla PostNL skutečnost, že se chce silněji zaměřit na základní dopisovou, balíkovou a elektronicko-obchodní činnost ve státech Beneluxu.

Edoardo Podestá se ujímá vedení DACHSER Air & Sea Logistics

15.10. – Dlouholetý výkonný ředitel asijsko-pacifického regionu Edoardo Podestá nyní přebírá odpovědnost za aktivity společnosti DACHSER v leteckých a námořních nákladních přepravách. DACHSER jej jmenoval na pozici Chief Operations Officer (COO) obchodní oblasti Air & Sea Logistics. Edoardo Podestá nahradí Jochena Müllera, který dosud tuto pozici zastával.

EDI se v České republice prosazuje i u farmaceutických velkoobchodů

Elektronická výměna dat – EDI – proniká do farmacie. Ačkoliv jsou nemocnice, lékárny a dodavatelé léčiv v České republice zvyklí řešit elektronickou komunikaci spíše pomocí formátu PDK (PharmData kód), vývoj trhu nahrává tomu, že se na něm souběžně prosazuje také EDI.

spinner