Silniční doprava

​Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace však dopravců zůstává vážná

27.5. – Silniční doprava začíná pozvolna ožívat, vyplývá to vyplývá z údajů společnosti DKV Euro Service. Podle tankování a mýtného českých a slovenských zákazníků DKV je v posledních týdnech patrné odražení od pomyslného dna. I přes tento trend zůstává situace u dopravců velmi vážná.

Vláda schválila snížení silniční daně u nákladních vozidel nad 3,5 tuny o čtvrtinu

26.5. – Silniční daň u nákladních automobilů nad 3,5 tuny má klesnout zhruba o čtvrtinu klesnout. O schválení změny v rámci daňového balíčku, který má firmám pomoci s následky šíření koronaviru, včera na tiskové konferenci vlády (Vláda ČR) informovala ministryně financí Alena Schillerová. Opatření po vládě ještě musí schválit Parlament. Ministerstvo financí navrhuje protikrizový daňový balíček projednat ve zrychleném režimu v rámci stavu legislativní nouze.

Vláda podpořila omezení pokusů o získání řidičského průkazu

26.5. - Vláda včera i přes výhrady ministerstva vnitra podpořila poslaneckou novelu, která má mimo jiné omezit počet pokusů o získání řidičského průkazu. Novelu, kterou předložili zástupci všech sněmovních klubů, doporučilo ministerstvo dopravy. Kabinet k novele pošle Sněmovně pozitivní stanovisko, informoval tiskový odbor Strakovy akademie.

Carvago: ​Oproti minulému roku se prodává jen desetina ojetých aut

24.5. – Z údajů o trhu, které v rámci celé Evropy sleduje český automotive startup Carvago, vyplývá, že letos v dubnu poklesl prodej ojetých vozů meziročně o 86 %. Koronavirová pandemie způsobila rovněž snížení cen ojetin zhruba o 5 %. Během následujících měsíců ale Carvago očekává výrazné oživení aktuálně stagnujícího trhu.

​Pětačtyřicet nových nákladních vozů IVECO LNG pro C. van Heezik Transport

24.5. – Společnost C. van Heezik se rozhodla investovat do budoucnosti, a to konkrétně obměnou téměř celého svého vozového parku nákladních vozidel, jehož velkou část ( zahrnující 20 nákladních automobilů LNG a 25 nákladních vozů na naftový pohon) nahradí 35 vozů IVECO S-WAY a 10 automobilů Stralis. V konečném výsledku firma bude mít ve svém parku po dodání všech vozů IVECO S-WAY osmdesátiprocentní podíl nákladních automobilů s pohonem na LNG.

​BestDrive - deset let na českém trhu a kořeny sahající až k Tomáši Baťovi

24.5. – Servisní síť BestDrive patří v současné době k největším auto- a pneuservisním sítím v České republice. Má více než padesátiletou tradici. Její prioritou je zejména spokojený zákazník, a proto se neustále vyvíjí – jak její název, tak i zboží a služby, které poskytuje. V tomto roce slaví jedno důležité jubileum, a to desetileté působení na českém trhu pod značkou BestDrive.

​Společnost Renewi objednala dalších 200 vozidel DAF CF

23.5. – Společnost Renewi, která patří mezi přední firmy zabývající se kompletní recyklací odpadů na nové produkty, nedávno obdržela dodávku prvních 200 vozidel DAF, která budou sloužit v regionu Benelux. Jako mezinárodní hráč na poli recyklace odpadů se společnost Renewi snaží ještě více snížit negativní dopad svých provozů na životní prostředí, a to modernizací svého vozového parku.

Dopravci hledají kvůli obřím ztrátám úspory, snižují náklady

20.5. – Tuzemští železniční a autobusoví dopravci hledají během koronavirové krize úspory, snižují proto některé náklady. Chtějí tak alespoň částečně pokrýt stamilionové ztráty z krize. Vedle redukce spojů jde například o mzdové úspory či snižování administrativy. Dopravci také šetří na pojištění strojů, například Leo Express pojistné vlaků změnil. Celkově tím dopravci ušetří jednotky maximálně nižší desítky milionů. Vyplývá to z informací dopravců.

IVECO představuje nové závodní vozy IVECO S-WAY R

20.5. – IVECO zahájilo závodní sezónu 2020 oficiální prezentací svých nových závodních kamionů IVECO S-WAY R speciálně upravených pro týmy Hahn Racing a Schwabentruck. Stalo se tak ve zkušebních prostorech závodu na výrobu těžkých nákladních automobilů a výzkumném a vývojovém středisku IVECO v Ulmu. Vzhledem k současné situaci a v souladu s bezpečnostními opatřeními a hygienickými předpisy se prezentace zúčastnila jen malá skupina návštěvníků.

EUROWAG rozšiřuje nabídku o finanční služby, které firmám ulehčí současnou situaci

20.5. – EUROWAG, nejrychleji rostoucí poskytovatel řešení mobility v Evropě, hledá způsoby, jak v těžkém období podpořit své zákazníky. V souvislosti se současnou ekonomickou situací proto rozšiřuje poskytované finanční služby o takzvaný Liquidity package. Tento balíček řeší dva problémy spojené s optimalizací cash-flow a se snižováním nákladů.

spinner