Novým členem představenstva Letiště Praha je Jiří Černík ze Skansky

Novým členem představenstva Letiště Praha je Jiří Černík ze Skansky

9.10. - Představenstvo Letiště Praha má nového člena, stal se jím dosavadní finanční ředitel Skansky Jiří Černík. Ve vedení nahradil Radka Hovorku, který skončil na konci září. Uvedl to dnes mluvčí letiště Roman Pacvoň.

Černík do vedení nastoupí 15. října a na starosti bude mít oblasti financí, nákupu a informačních technologií. Letiště si od něj slibuje přínos zejména při plánovaných investicích do rozvoje letiště, kde by měl zúročit zkušenosti ze stavebnictví.

Jiří Černík před nástupem do Skansky působil v oboru řízení financí a auditů, konkrétně ve společnostech Ernst&Young, Jihomoravská plynárenská, Honeywell a Zetor.

Radek Hovorka podle mluvčího skončil v představenstvu po vzájemné dohodě k 30. září. V představenstvu Českého Aeroholdingu a později Letiště Praha, které se po fúzi stalo nástupnickou společností aeroholdingu, působil od roku 2016.

Představenstvo letiště je čtyřčlenné a rozhoduje o důležitých provozních záležitostech letiště. V jeho čele je Václav Řehoř, dalšími členy jsou vedle něj a Jiřího Černíka také místopředseda představenstva Jiří Kraus a Milan Špaček.

Letiště Václava Havla v Praze v letošním prvním pololetí odbavilo přes 7,84 milionu cestujících, což je meziroční nárůst o pět procent. Letiště je tak na hraně své kapacity. V budoucnu ji chce navýšit investicemi za zhruba 27 miliard korun. V plánu je zejména výstavba nové paralelní ranveje a rozšíření terminálu 2.

(čtk)

Foto: Skanska

spinner